Blog

Jesteś w: Atom ERP | Blog

Zarządzanie projektem w systemach ERP

23.11.2022

Pierwszym krokiem w procesie zarządzania projektem jest zrozumienie wymagań projektu i stworzenie planu, który pokieruje jego realizacją. Dobrze zdefiniowana deklaracja i lista tego, co należy zrobić, powinna zostać stworzona przy udziale wszystkich interesariuszy. Oświadczenie zakresu powinno zawierać wszystkie cele i zadania, które są niezbędne do realizacji projektu. Następnym krokiem jest identyfikacja zagrożeń i sposobów ich ograniczania. W tym wszystkim pomóc może system zarządzania ERP

Kody pocztowe jako podstawa bazy adresowej

17.11.2022

Obecnie kody pocztowe są dla nas standardem. Nie wyobrażamy sobie podawania jakiegokolwiek adresu bez podanie kodu pocztowego. Kiedy wpisujemy kod pocztowy w programie, najczęściej program podpowiada nam nazwę miasta jaką powinniśmy podać. Dla nas kod pocztowy jest tylko ciągiem cyfr, jednak dla poczty to coś więcej. Co kryje się za cyframi kodu pocztowego?

Wszystko o fakturach

03.11.2022

W ramach obrotu profesjonalnego między przedsiębiorcami, posługujemy się co do zasady fakturami. Jednak również tutaj należy zwrócić uwagę jaki typ dokumentu odpowiada rzeczywistości. W wersji podstawowej systemu Atom ERP można wystawiać faktury VAT, VAT marża, proforma, dokumenty zaliczkowe, korygujące, noty księgowe i dowody wewnętrzne.

Zalety i ograniczenia systemów on-line w chmurze

20.10.2022

W najprostszym ujęciu rozwiązanie w chmurze to konfiguracja IT, która oferuje zewnętrznie hostowane oprogramowanie, sprzęt lub inne aplikacje dla firmy lub osoby fizycznej. Oznacza to, że dane użytkownika są przechowywane na serwerach w odległych centrach danych, do których użytkownik ma dostęp przez Internet.

Co nowego w wersjach 1.13.6 i 1.13.7

05.10.2022

2 małe wersje 1.13.6 i 1.13.7 wprowadzają drobne korekty w zakresie rozliczeń z klientami i obsługi płatności w fakturach. Są to zmiany kosmetyczne, nie zmieniające zasadniczych założeń. 

Dlaczego warto poznać krajowy system e-faktur?

20.09.2022

Krajowy System e-Faktur to projekt, który został uruchomiony aby promować korzystanie z faktur elektronicznych i zwiększyć kontrolę Państwa na wystawianymi fakturami.

Wpływ systemów CRM na relacje z klientami

14.09.2022

Zarządzanie relacjami z klientami jest łatwiejsze z pomocą dedykowanego temu narzędzia CRM. Jest to system zarządzania, który pomaga biznesowi utrzymać relacje z klientami. Systemy te dostarczają danych o klientach, ich zwyczajach i preferencjach zakupowych oraz pomagają firmom w powiększaniu bazy klientów o nowe pozycje.

Onboarding pracownika w firmie

06.09.2022

Każdy, kto choć raz rozpoczynał pracę na etacie w wielkiej firmie, wie jak duży stres towarzyszy temu wydarzeniu. Nowe zadania, procedury, regulaminy, szefowie i współpracownicy. To wszystko „wita” pracownika na starcie kariery w nowej firmie. Procedura onboardingu pomaga w jak najłagodniejszy sposób rozpocząć pracę w nowym miejscu.

Gotowy czy dedykowany system ERP – wady, zalety, porównanie

29.08.2022

Który system ERP wybrać - gotowy, czy może dedykowany? Czym się one różnią? Jakie są ich wady i zalety? Jak odpowiednio dobrać oprogramowanie do potrzeb firmy? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Blog

Najnowsze wpisy z naszego bloga, aktualności i nowości w systemie:Zastosowania