Atom ERP dla branży spedycyjnej TSL

Atom ERP dla branży spedycyjnej

Oprogramowanie dla firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych

System Atom ERP posiada moduły przygotowane z myślą o branży transportowo-spedycyjnej, wspierające pracę spedytorów i ich koordynatorów. Zapewnia narzędzia ułatwiające codzienną pracę i jej skuteczną cykliczną analizę.

 • System pozwala zarządzać zleceniami transportowymi i dokładnie planować czas, miejsce i towary do załadunku i rozładunku
 • Atom ERP gromadzi dane o kosztach transportu, wynegocjowanej stawce, pozwala na szybkie fakturowanie i rejestrowanie kosztów - dzięki temu wylicza na bieżąco rentowność zleceń i statystyki z tym związane
 • Zapewnia narzędzia analizy niezafakturowanych zleceń, niezapłaconych faktur, skuteczności spedytorów czy rentowności klientów
 • Wspomaga windykację, umożliwiając analizę zaległych płatności i grupowe wysyłanie przypomnień o płatnościach
 • Dostarcza narzędzia analizy bezpieczeństwa kooperacji z kontrahentami

O systemie

Dla firm z branży TSL, w szczególności firm spedycyjnych, Atom ERP dostarcza rozwiązania specjalizowane, skupione wokół procesów związanych z organizacją transportów i codzienną pracą spedytorów i ich managerów. To nie tylko system CRM i dodatkowe narzędzia dla firmy spedycyjnej, to znacznie więcej. Oprogramowanie Atom ERP to system dla spedycji, który, dzięki doatkowym modułowm, zapewnia zarządzanie całą firmą, dając wgląd w jej rentowność, usprawniając pracę i zwiększając wydajność zespołu.

O systemie

Oprogramowanie Atom ERP dla firmy spedycyjnej zapewnia pełną realizację procesów związanych z obiegiem dokumentów w firmie, budowaniem relacji z klientami, fakturowaniem i pilnowaniem płynności finansowej jak i analityką rentowności. Przygotowany specjalnie dla braży CRM i narzędzia optymalizowane dla obsługi spedycji znakomicie usprawniają codzienną pracę zespołu jak i cykliczną analizę, czy okresowe rozliczenia i podsumowania.

Dzięki wdrożeniu systemu Atom ERP w firmie zmniejszają się nakłady pracy związane z codziennymi zadaniami spedytorów, zwiększa się za to bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.

 • Bezpieczna kooperacja - Atom ERP pozwala określać statusy kontrahentów, w tym dostarcza specjalizowany status związany z bezpieczeństwem (wiarygodnością) biznesowym kooperacji. Można za jego pomocą określić, czy klient spełnia wymogi firmy związane z bezpieczeństwem, wypłacalnością, uprawnieniami. Można także ograniczyć współpracę z firmami, które wymogów nie spełniają.
 • Dokumenty - w codziennej pracy otaczają nas dokumenty - pozwolenia, ubezpieczenie, certyfikaty - system pozwala zapanować nad nimi, pilnować ich ważności, a także ułatwia ich generowanie dzięki szablonom nowych dokumentów.
 • Zlecenia transportowe - podstawowy element pracy spedytora, który określa wszystkie ustalenia pomiędzy stronami - klientem, firmą którą reprezentuje spedytor, przewoźnikiem a nawet jego kierowcą. Dzięki obsłudze inteligentnych szablonów możliwe jest tworzenie dowolnych wydruków związanych ze zleceniem.
 • Planowanie trasy - częścią każdego zlecenia jest dokładna lista załadunków i rozładunków, ze wskazaniem czasu, miejsca i listy towarów. Atom ERP pilnuje bilansu towarowego całego transportu, czyli wartość załadunków poszczególnych towarów musi się pokrywać z wartością ich rozładunków.
 • Baza adresowa - system zapewnia bazę adresów w całej Europie - jest to lista krajów, regionów, miast i kodów pocztowych - ze sobą powiązanych. Wystarczy podać kod pocztowy, a pozostałe dane ustawiają się automatycznie.
 • Raporty - stanowią wsparcie kadry zarządzającej i dostarczają odpowiedzi na pytania dotyczące efektywności pracy spedytorów, rentowności zleceń czy jakości współpracy z klientami.
 • Widgety - spedytorzy mają do dyspozycji szybkie zestawienia widoczne na pulpicie, które przypominają o obsługiwanych przez nich zleceniach wymagających zafakturowania czy nieopłaconych fakturach do ich zleceń.